Choď na obsah Choď na menu
 


LARRY´S SEVEN

14. 1. 2016

 

Larry´s Seven (niekedy označovaná aj ako Larry´s Seven Group) bola slovenská kapela so širokým repertoárom, ktorá od roku 1969 úspešne pôsobila  v rôznych zahraničných zábavných lokáloch a tanečných kluboch hlavne v Nemecku, Švédsku a Švajčiarsku. Kapela opakovane a veľmi úspešne vystúpila napr. v kluboch Cafe Kase v Hamburgu (kde sa odohralo ich vôbec prvé vystúpenie v r. 1969), v Göteborgu v klube Cafe Rondo (dvojmesačné angažmán v r. 1969), v nemeckom Lübecku, v klube The Riverboat (1971-1972), v legendárnom klube K-52 vo Frankfurte (dodnes ešte existuje) a inde. 

 

 

larrys_seven_rf2.jpg

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE:

Pôvod: Bratislava
Žáner: pop, jazz, bigbít, tanečná hudba
Pôsobenie: 1969-1.1.1990
Miesto pôsobenia: európske kluby a tančiarne (Cafe Kase, Hamburg, K-52, Frankfurt, Cafe Rondo, Göteborg, The Riverboat, Lübeck a inde)
Obsadenie v rokoch (1969 - 1972): Ladislav Vlašic - líder, skladateľ, saxofón, klarinet, flauta, aranžér
Miro Bedrik - spev, gitara, harmonika 
Erich Vybíral - trombón, trúbka
Jozef Bednár - klávesy, 
Susan Jane  - spev
Milan Adamík - bicie
Dodo Horváth - basgitara
Ďalší členovia: V pôvodnom obsadení bola aj vokalistka Daniela Luptáková a namiesto Jozefa Bednára maďarský hráč na klávesové nástroje s prezývkou "Ceco". Toto obsadenie však trvalo len 1-2 mesiace. V roku 1972 nahradili štvoricu odišlých (Miro Bedrik, Susan Jane, Erich Vybíral a Milan Adamík) noví muzikanti. V skupine krátko pôsobili aj bubeník Valerij Doležal a Jaro Filip.
Súvisiace heslá: VLAŠIC, LadislavBEDRIK, Miro


ŽIVOTOPIS:

Lídrom a kapelníkom Larry´s Seven bol Ladislav Vlašic (skladateľ, saxofón, klarinet, flauta, aranžér). Ďalšími členmi boli: Miro Bedrik - spev, gitara, harmonika, Erich Vybíral - trombón, trúbka, Jozef Bednár (brat známejšieho Mariána Bednára) - klávesy, anglická speváčka Susan Jane (neskôr Susan El-Hini), Milan Adamík - bicie, Dodo Horváth basgitara. Pôvodným hráčom na klávesové nástroje bol maďarský muzikant prezývaný Ceco a ďalšou vokalistkou bola v pôvodnom obsadení aj Daniela Luptáková. Miro Bedrik a Susan Jane sa spriatelili a 24.4.1970 sa v nemeckom meste Fulda zosobášili. Žili spolu do roku 1972, keď Susan z osobných dôvodov opustila Bedrika aj skupinu. V Hamburgu pôsobila krátko ako DJ, nahrala ešte jeden menej známy singel pre vydavateľstvo Metronome Records a v roku 1972 sa vrátila do Anglicka. S Mirom Bedrikom sa oficiálne rozviedli až na diaľku v roku 1977 prostredníctvom advokátov. Bedrik po odchode z Larry´s Seven pôsobil ešte v ďalších nemeckých kapelách, usadil sa vo Frankfurte, znovu sa oženil, priviedol na svet syna a znovu sa rozviedol, založil si hudobnú školu a aktívne hrával až do roku 2008, keď dostal slabšiu mozgovú porážku. Pre slovenskú verejnosť sa stal absolútne nezvestným, objavil ho až v decembri 2013 novinár Robert Buček, ktorý ho opätovne dal dokopy medzičasom už s tiež rozvedenou Susan a po vyše 40 rokov sa začali opäť priateliť a navštevovať. Erich Vybíral pôsobil ako učiteľ hudobnej výchovy v Neumünsteri v Nemecku a po dlhých rokoch sa na začiatku nového milénia vrátil do rodných Čiech (do Olomouca). Kapelník Ladislav Vlašic pôsobil neskôr na Slovensku v oblasti diplomacie, Dodo Horváth zomrel 23.12.2011, Milan Adamík opustil skupinu tiež okolo roku 1972 a odišiel do USA, kde sa ďalej venoval bicím nástrojom a hrával na amatérskej úrovni. Neskôr sa tiež vrátil do Bratislavy. Vlašic sa obklopil inými muzikantmi (okrem iných v skupine krátko pôsobili aj bubeník Valerij Doležal a Jaro Filip) a pôsobil až do príchodu demokracie na Slovensko. 1. januára 1990 kapelu definitívne rozpustil.

 

FOTOGALÉRIA:

História česko-slovenskej populárnej hudby vo fotografiách - LARRY´S SEVEN

 

 

 Prezrite si aj ďalšie materiály dostupné v elektronickej forme v Digitálnej študovni Múzea slovenskej populárnej hudby (postupne aktualizované).

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 

Portrét


Posledné fotografie


FacebookArchív

Kalendár
<< júl / 2022 >>


Štatistiky

Online: 4
Celkom: 234143
Mesiac: 4098
Deň: 113